Stránka obyčejné holky, která se občas potřebuje pořádně vykecat a rozhodla se, že k tomu zneužije právě tento blog.

Člověk ve společnosti - část 1/3

1. října 2015 v 16:45 | Bety |  To zajímavé
Úvodem: Tento zajímavý článek, jsem četla v knize a rozhodla jsem se ho přepsat na blog. Kniha nese název Nalezeno životem, a všechny díky patří autorovi knihy, tím je pan Antonín Mareš. Tuto knihu mohu jen doporučit, toto je totiž jen jeden zajímavý výtažek z mnoha dalších které v knize najdete. Nespadá to do žádné červené knihovny, ani detektivky, ale spíše do vzdělávací, informační knihy, a je určena lidem, kterým není lhostejný stav země, následky i řešení.
A taky se omlouvám za případně hrubky chyby a překliky.

Člověk ve společnosti
Člověk nežije v osamocení, ale žije ve společnosti, která je tvořena i dalšími lidmi, kteří čas a prostor sdílí spolu s ním, tedy sdílejí je navzájem. Tudíž vyčlenit jedince z tohoto uskupení bez toho, že toto uskupení by nebylo pro jeho život směrodatné. dost dobře nejde. Přesto je možné určité vazby daného člověka bud upevnit, nebo naopak rozvolnit, a to na základě jeho celkového přístupu ke společnosti, jeho postavení v této společnosti a jeho schopnosti průchodu touto společností.
Na světě je mnoho typů lidí. My se ale zaměříme pouze na ty z nich, kteří jsou důležité pro pochopení toho, jak je svět zařízen a jak je veden. Pomineme tedy mnoho lidí, kteří jsou jen průměrem, ale zaměříme se na ty, kteří tento průměr ovlivnují. Zaměříme se na ty, kteří jsou určující pro vývoj neboli evoluci vědomí každého jednoho z nás a to bud v negativním či pozitivním směru.
Člověk ušel už dlouhou cestu, ve které se od stádovosti stále více kloní k individualitě, a to ve smyslu stále dokonalejšího svého vědomí, svého JÁ, které je skutečnou podstatou. Tato individualita, toto vědomí, toto JÁ je ale vystavováno stále větším zkouškám a díky tomu zraje a sílí. Tak život od života je stále dokonalejší a svébytnější na své cestě k vnitřní Pravdě, která ho vede k Pravdě pravd, tedy k univerzální bytosti, která je u nás běžně výrazem Bůh. Že nejde o to samé, o čem mluví farizejští kněží v kostelích a ani o to o čem mluví jiní, kteří si za Boha zvolili Mamon, Moc a Postavení, je snad nasnadě. Jde o bytost, jež nás stvořila a pomocí vývoje nás vede nejen k sobě, ale k pochopení života, universa a bytí jako takového.

Nuže, pojdme, se podívat na několik základních typů člověka, který v současnosti zde vytváří bud překážku, tedy je vlastně strážcem prahu, nebo nás za touto překážkou vítá a pomáhá nám ji překročit.

ČLOVĚK TYPU PANA RAPA
Mnohokrát jsem se setkal s následným tvrzením.
Člověk se změnil v okamžiku, kdy mu byla poskytnuta moc. To ta moc ho změnila, nebot předtím to byl dobrý člověk a pojednou je někým jiným.
Zkusme se na toto tvrzení podívat a zkusme přijít na kloub tomu, zda tato zdánlivě pravdivá věta je skutečně pravdivá, nebo tomu ani zdaleko tak není. Začněme ale od začátku.
Pro začátek tedy předpokládejme člověka velmi zlého. Člověka, který je zároven i zbabělý, tedy je ve stavu který označili za nedobrý. Tohoto člověka si pojmenujme RAP. Jak se bude takový člověk, tedy pan RAP ve společnosti prezentovat? Pokud bude začleněn do společnosti tak, že jeho vnitřní zloba se nebude schopna projevit, tak ani on toto vnitřní zlo nebude vykazovat. Je to tím, zda a jak bude ve společnosti zařazen. Typickým představitelem této skupiny lidí bude člověk, který se na venek bude jevit jako spořádaný a dobrý. Proč?
Inu proto, že jeho vnitřní zlo je takového charakteru, které se běžně nemůže projevit bez toho, aby na sebe upozornilo a tím se odhalilo a demaskovalo. Takže takovýto člověk bude ctít zákony ne proto, že by je ctít chtěl, ale proto že zlo, které by rád prezentoval na venek, by mu způsobilo problémy a tím jeho samotného uvrhlo do stavu, v němž by za své skutky musel nést odpovědnost. Proto své zlo ponese v sobě. Svým zlem je tedy prostoupen a dalo by se říci doslova posedlý, protože ho nemůže vně projevit a nechce se z podstaty věci tohoto zla vzdát.
Takový člověk zla (pan RAP) se ráno probudí a vše by nejraději zlikvidoval. Díky zákonům tato "likvidace" ale může probíhat pouze v jeho mysli, a nikoliv ve skutečném světě. Pro něho osobně je to ale ve skutečnosti horší. Myšlenka je silnější nežli realita kolem nás. Že dnes neumíme tyto myšlenky používat smysluplným způsobem, ještě neznamená že to nejde. V současnosti to zatím neumíme a to proto, že bychom se tu při svém nízkém vědomí, které se na patřičný stupeň musí teprve dovyvinout, navzájem zničili. Neumí to ani pan RAP, to ale neznamená, že to co nedokáže projektovat navenek, nepůsobí dovnitř jeho samotného.
Pan RAP se bude jevit jako spořádaný a pořádku milovný člověk. Jeho vnitřní zlo je takového charakteru, že drobná zla typu malých krádeží lumpáren a podvodů na úrovni jen mezilidských vztahu ho nechávají klidným. On má v sobě zlo, které by se chtělo projevit mnohem razantnějším způsobem.
Je nutné si uvědomit, že představitel velkého zla opovrhuje těmi, kdo jeho úroveň nedosahují. Tedy opovrhuje všemi nižšími dormami zla a má a používá je jen pokud mu umožňují dosažení daleko větší hodnoty jeho projevu zla.
Potkáte-li tedy takového pana RAPA, pak budete mít dojem, že mluvíte a jednáte se slušným a dobrým člověkem. Samozřejmě tento pan RAP nemůže ošálit jasnovidného člověka, který ono zlo v něm vnímá a z něho vycituje. Pro normálního, tedy nejasnovidného slověka je ale obtížně to poznat. Přesto to není nemožné. Toto zlo je možné v tomto typu člověka odhalit i bez jasnovidnosti, a sice tím, že se budete zajímat o jeho názory a sklony. Tento člověk bude mít jednoznačnou tendenci ke sklonu k brutalitám, teroru a zlu v masovém měřítku. Tohoto člověka nechá chladným tvrzení, které si lze přečíst v každoroční ročence OSN o tom, že na světě umírá hlady každý rok přibližně stejné množství lidí (především žen a dětí), jako v době kdy vrcholila druhá světová válka a to včetně všech ztrát. Tady se rozumí veškeré válečné roční ztráty úplně všech lidí, at už na bojištích, koncentračních táborech či jinak umučených nebo zabitých. Toto zjištění otřese každým soudým člověkem, nikoliv ale panem RAPem.
Pokud se tedy tento pan RAP dostane do vedoucích pozic vedení státu, nebo národu, bude mít tendenci toto své zlo aplikovat navenek. Doslova a do písmene ho pustí z řetězu.
Kdo jsou tito lidé a byli už takoví?
Ani, a všichni je známe, minimálně alespoň z literatury. K nejznámějším patří Stalin a Hitler.
Oba by při setkání s běžným člověkem vykazovali zcela běžné vlastnosti. Můžete si být jisti, že běžný člověk by v nich jejich obludné zlo nikdy nehledal. Pokud by nebyl jasnovidný, či by hovor nesměřoval tak, aby z něho pochopil jejich hlubší pohnutky a postoje, nikdy by nedospěl k závěru, že jde o lidské bestie.

A příště tu bude Člověk typu pana SAPA, MAPA a DAPA.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 elvis elvis | 6. října 2015 v 23:19 | Reagovat

zajimavy

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama