Stránka obyčejné holky, která se občas potřebuje pořádně vykecat a rozhodla se, že k tomu zneužije právě tento blog.

Kniha: Vyhoštění z ráje

11. prosince 2015 v 20:33 | Bety |  Prej recenzuju
Vyhoštění z ráje - Věra Řeháčková
Vydáno roku 1994

Z této knihy mám takové smíšené pocity.
Většinou si čtu příběhy na Wattpadu (Kdo nezná, tak doporučuju) a některé z nich se mi tam i dost líbí, proto jsem možná očekávala od příběhu v knižní podobě víc.
Musím přiznat, že jsem tuto 170ti stránkovou knihu přečetla během dvou večerů, ale nebylo to ani tak tím, že bych jí hltala, jako tím, že jsem netrpělivě očekávala kdy se konečně začne dít nějaká pořádná akce. A ono pořád nic. Pár stránek na konci má sice o něco lepší děj než celý příběh, ale i tak žádné policejní honičky, domácí násilí, časované bomby, vraždy a sebevraždy, rvačky s překupníky, a koneckonců ani žádné salvy lásky, motýlci, květinky, miminka, ohňostroje vášně, svatební koláčky. Prostě nic.

Příběh je o Evě, která trpí těžkou závislostí na své již plnoleté dceři, se kterou žije sama, protože jí její manžel Tomáš opustil už před x lety a ona doposud nebyla schopná si najít chlapa. Zhruba třicetkrát se paní Eva v knize sesype, poprvé když jí dcera řekne že má přítele, po druhé když s ním chce jet na dovolenou, a když se sesypala po dvacáté, už jsem se málem z toho sypala taky. Eva potká muže, kterej je sice tak nějak divnej, ale má jí rád, ona jeho možná taky, ale má absťák po dceři, a tak na něj absolutně kašle.
Eva taky chodí na diskošku, kde se seznámí nejen s oním mužem, ale také s pár dalšíma ženštinama, které si stěžují buď na to, že nemají chlapa a nebo na to, že chlapa mají. Na příběhy těch žen, které budou v příběhu často popisovány bych se moc neupínala, protože jak to s nima dopadlo se na konci vůbec nedozvíte, i když si to třeba přejete, neboť jsou jejich příběhy o trošičku víc zajímavější než dějová linka hlavní hrdinky Evy.
Mě tedy osobně paní Eva se svojí hysterií kvůli dceři už v půlce příběhu začala lézt na nervy, a to tolik, že jsem se ani Vladimírovi (který byl docela fajn) nedivila, jak se zachoval.

Konec mě opravdu zklamal, nechci tu psát spoilery, tak snad jen napíšu, že jsem čekala Evino poučení a nějaký Evin nový a konečně pořádný vztah, alespoň s opilkyní Vlastou, když už nic jiného.
On ten příběh happyend má, pro hlavní hrdinku Evu tedy každopádně, pro ženy které tento příběh čtou za účelem potěšení se z začínající romantiky končící u oltáře, už méně.

Kdybych to měla shrnout, tak tato kniha nebyla nejhorší, ale rozhodně nebyla nejlepší.
Hlavně nic neočekávat! :)

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama