Stránka obyčejné holky, která se občas potřebuje pořádně vykecat a rozhodla se, že k tomu zneužije právě tento blog.

Seriál: Případy 1. oddělení

24. února 2016 v 17:51 | Bety |  Výběr filmů
Tak jsem včera dokoukala poslední díl skvělého seriálu Případy 1. oddělení a ještě teď jsem z toho celá špatná. Kvůli tomu, že ten díl se jmenoval Poslední případ, a hlavně kvůli tomu, že ten případ byl opravdu poslední, což potvrdil i pan Mareš a pan Malinda, kteří mají tento seriál na svědomí.
Mě ten seriál naprosto uchvátil, měla jsem radost když po ukončení první série se vyhlásilo, že bude i série druhá. Jak dlouho jsem na ní netrpělivě čekala, a jak rychle ji mám znovu za sebou.
Co jiného říct, kromě toho že ten seriál je mým nejoblíbenějším, vždy se k němu ráda vrátím a připomenu si ho. Zpětná vazba na každý jeden díl byla naprosto neuvěřitelná, lidé byli nadšený, dokonce i tací, kteří se považují za profíky v sledování krimi seriálů, tací, kteří se vysmívají a skoro je i uráží kriminálky typu Policie Modrava, tací, kteří za největší skvost kriminalistických seriálů považují Hříšní lidé a 30 případů majora Zemana.
Ale co se dá dělat, seriál prostě končí, rozhodně nebudu tvrdit, že mi to není líto, ale byli jsme utěšeni zprávou, že tito dva pánové, a tedy p. Malinda a p. Mareš připravují nový projekt, který by se nám mohl také hodně líbit. Necháme se tedy překvapit.
A k seriálu jako takovému: Každý díl jsem sledovala téměř bez hnutí, téměř bez dechu a byla jsem naprosto okouzlena hereckými schopnostmi všech herců. Co mě maličko mrzelo, bylo to, že mi přišla první série tak nějak více přátelská, druhá série byla v tomhle ohledu o něco smutnější, na kvalitě to ale nic nemění.
Pan Miroslav Vladyka mě rozesmál, byl to takový "trubka", nebo jak jinak to nazvat. Měla jsem ho tu mnohem raději než v pohádce Tajemství staré bambitky, kde vystupoval jako zlý rádce Ferenc.
Pan Bolek Polívka byl v tomto seriálu naprosto excelentní. Starý ale moudrý. Natolik skvělý, že jsem ho dokonce začala mít ráda jako herce, což se po filmu Kurvahošigutntag bohužel nestalo.
Pan Filip Blažek, ten mě svým hereckým uměním nepřekvapil. Ne snad proto, že bych o něm měla špatné mínění, právě naopak. Pana Filipa Blažka mám jako herce ráda už z jeho dřívějších rolí. Takže když jsem zjistila obsazení, byla jsem mile potěšena, že ho tam uvidím. A znova jsem se předsvědčila, že jemu prostě nejvíce sedí role policisty, jako už v seriálu Policajti z centra.
Pan Miroslav Hanuš samozřejmě taky předvedl skvělý výkon. A to jsem poznala tak, že jsem mu jeho roli arogantního, zlého podrazáka Korejse uvěřila, a opravdu jsem na něj při každém díle nadávala. Ale jedno se musí nechat - jeho hlášky v seriálu jsou opravdu vtipné.
Pan Igor Chmela, nováček v druhé sérii. Myslela jsem si, že mi nová postava bude nepříjemná, nakonec jsem ale byla překvapena. Místy jsem na něj měla vztek, protože byl až příliš důkladný. Místy mi ho dokonce i bylo líto, protože na něj chlapi byli zlý, a on na ně vždy koukal takovým štěněcím pohledem. :)
Pan Ondřej Vetchý. Vyšetřovatel Kozák, kterého dusil Korejs, ale nakonec vše dobře dopadlo. To je PAN herec. Stejně jako Filipa Blažka ho znám z dřívějších rolí, a stejně jako Miroslava Vladyku jsem i jeho viděla v pohádce Tajemství staré bambitky. Úžasný výkon - nelze jinak než chválit.
A nakonec.
Petr Stach. Jestli že někomu z České televize za něco vděčím, pak je to v první řadě obsazení právě tohoto herce do role Petra Anděla. Díky tomuto seriálu jsem přišla na tohoto úžasného herce. Jestli že na chvíli zapomenem na můj věk, na normální chování, a budeme chvíli trošku pubertální, pak si dovolím říci, že jsem se asi zamilovala. Herec sympatický, krásný, se skvělým vystupováním, s tak nádherným úsměvem, že mě to dohnalo k tomu, abych vůbec poprvé v životě napsala dopis s prosbou o autogram. Autogram přišel, a text který tam byl napsán mě akorát utvrdil v tom, že tento herec je i ve skutečnosti moc milý. Myslím, že k jeho výstupu v tomto seriálu nemám co jiného napsat, kritika by žádná totiž nepřišla a je až nadmíru zřejmé, že tento herec předvedl brilantní výstup, stejně jako ostatní.

Takže prostě jenom děkuji České televizi, hercům, režisérům, scénáristům, a prostě všem, kteří se na tomhle podíleli, za skvěle strávené chvíle u 22 Případů 1. oddělení. Snad se bude dařit i nadále, a věřím tomu, že se povede znovu něco tak nezapomenutelného.

Zleva: Petr Stach, Ondřej Vetchý, Bolek Polívka, Miroslav Vladyka, Miroslav Hanuš, Filip Blažek
(Foto k první sérii, kde Igor Chmela bohužel chybí)
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama