Stránka obyčejné holky, která se občas potřebuje pořádně vykecat a rozhodla se, že k tomu zneužije právě tento blog.

Život ve snech

17. dubna 2016 v 18:56 | Bety |  V mé hlavě
Patřím k těm lidem, který se zdají sny každou noc. Jen si nejsem úplně jistá, jestli je to dobře.
Měla jsem období, zhruba půl roku zpátky, kdy se mi každou noc zdály neskutečně hnusné noční můry. Každou noc to bylo něco jiného, ale v podstatě to byly sny, ve kterých někdo ubližoval mým blízkým nebo mě, ať už psychicky nebo fyzicky. Večer jsem nemohla usnout, podvědomě jsem usnout nechtěla, v noci jsem se kvůli tomu budila, ráno jsem měla většinou zkaženou náladu a po zbytek dne jsem se snažila ten sen vytěsnit z hlavy. Zapomenout na ně se mi nepovedlo, pamatuju si je totiž do teď, možná i proto, že se mi občas nějaký takový sen v noci znovu připomene, ale už o dost méně. Tyhle noční můry se mi zdály celý měsíc, každou noc. A mě to tak štvalo, že jsem přemýšlela nad tím, co ze všedního života ovlivňuje sny. Možná, že se to změnilo tím, že jsem před spaním přestala číst detektivky, nebo to bylo prostě jen špatným obdobím, nevím.
Každopádně noční můry vystřídaly sny takového rázu, kdy jsem se ráno vzbudila a bylo mi líto že to byl jen sen, a ne realita. Teď si tak říkám, co z toho je vlastně lepší, ale netroufám si rozhodovat.
Jednou, to už je rok zpátky, se mi zdál takový zvláštní sen. Není podstatné o co v něm šlo, ale je podstatné, že ten sen se pak začal uskutečňovat a měnil se v realitu. Byl to zvláštní pocit. Jen jeden rozdíl to mělo, ten konec. Začátek snu byl krásný, průběh byl těžký, závěr byl nepopsatelně nádherný. Realita toho snu byla krásná, průběh byl těžký, závěr byl bolestivý. To je pak docela zklamání. Přála jsem si, aby se mi zdáli už jen sny, ve kterých jedu na skejtu a najedu hlavou do pavučiny s obrovským pavoukem. S mou láskou k pavoukům, by se i tohle dalo považovat za jistou noční můru, ale rozhodně bych to brala víc, než ty moje skutečné noční můry, a nebo hloupé sny které se mění v realitu a na konci už zůstávají opět snem.
Zajímalo by mě, jestli sny mají nějaký význam, nebo jak si je mám vykládat. Jestli se mi zdají sny, které mi chtějí něco říct, nebo sny, ve kterých se mi prostě jen zjevuje to, čeho se nejvíc bojím, nebo to, po čem toužím. A nebo zda to má nějaký hlubší význam.
Snářům totiž zrovna moc nevěřím, a pokud si schválně přes snář nechám projet můj dnešní sen, vyjde mi tohle: Varování před změnou názorů, odpuštění, úspěch máš za dveřmi, pláčem nic nespravíš, budeš mít odvahu k novému začátku, to nejhorší máš za sebou, nové začátky.
Tak já nevím, na to že ten sen nebyl moc příjemný, vysvětlení ze snáře už o něco příjemnější je. Škoda, že tomu moc nevěřím, a vysvětluju si to tak nějak po svém.
Když ještě zavzpomínám, vybavím si, že se mi tak jednou do roka zdá sen, který se opakuje, a zdá se mi rok co rok. Absolutně ho nechápu. Je to sen, ve kterém jsme celá rodina na chatě, která vzápětí začne hořet. A to je celý, nic víc. Význam si raději hledat nebudu, stejně to ve mě důvěryhodnost nevyvolá.

Ačkoliv si někdy říkám, že bych si přála aby sen byl realitou, tak když nad tím teď tak přemýšlím, vlastně bych to nechtěla. Můj život ve snech, moje chování, ty situace a tak, to bych asi v normálním životě nedávala. Je to až moc akčnosti, a já jsem člověk, který potřebuje svůj klid. :))

Ale je to zvláštní, někdy mi to přijde jako bych vedla dvojí život.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama