Stránka obyčejné holky, která se občas potřebuje pořádně vykecat a rozhodla se, že k tomu zneužije právě tento blog.

Výhled na město

4. května 2016 v 20:00 | Bety |  V mé hlavě
Pohled na noční město.
Tak nádherný pohled. Jako bych měla celý svět na dlani. Připadám si v tu chvíli tak malá a fascinovaná, a všechno ostatní je tak okouzlující. Když se dívám dolů, na spousty malých světýlek lamp, na budovy a domy. V tu chvíli si uvědomuju, že v každém tom domě nebo bytě je nějaký příběh a nějaká cesta. Za každým oknem je tolik přání, snů, radosti i smutku. A já bych každý z těch příběhů chtěla znát. Za život se mi to ale nepodaří, a tak si můžu jen domýšlet.
Je v některém z těch bytů někdo, kdo mi nějakým způsobem změní život? Dívá se právě teď z okna na hvězdy? Jaké je jeho přání? A dozvím se někdy celý jeho příběh? Osud dokáže být zlý, ale právě tato nevědomost je svým způsobem krásná.
Každý neseme na bedrech svůj životní příběh. Minulost, která z nás dělá právě to, čím jsme teď. Ať už byla pozitivní, či nikoliv. Každý máme svá přání, za které bojujeme. Své sny, o kterých si necháváme večer zdát. Své blízké, u kterých máme jistotu, že tu pro nás vždycky budou. Svou bolest, která nás trápí.
Život uhání, a my se ho pořád snažíme dohnat, ale při vší té rychlosti, se zapomínáme vydechnout. Každý by se měl občas zastavit a rozhlédnout se. Aby zjistil, že na světě není sám, že je tu spoustu lidí se svými příběhy a mezi nimi tací, kteří vás do toho svého příběhu chtějí zasvětit a chtějí vám dovolit být jeho součástí. Možná krátkodobou, možná navždy.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama