Stránka obyčejné holky, která se občas potřebuje pořádně vykecat a rozhodla se, že k tomu zneužije právě tento blog.

Ideální partner

6. června 2016 v 18:14 | Bety |  V mé hlavě
Ideální partner.
Každý má nějakou představu jak by měl vypadat jeho ideální protějšek, ať už po fyzické či duševní stránce. Jasně, všichni známe ty klišé, aby byl hodný, milý, vtipný a celkově sympatický. Ale já přemýšlím nad tím, jak to trochu rozvést. Začnu tedy fyzickou stránkou.
U mě není důležitá barva vlasů nebo počet chlupů na nohou, protože já mám takový nekonkrétní vkus. Když porovnám muže z těch slavnějších břehů, kteří mi přijdou vzhledově atraktivní, tak přijdu na to že toho moc společného nemají. Tak třeba Petr Stach a Patrik Děrgel. Naprosto odlišní. To samé platí i u mužů z mého okolí. Když bych to ale měla brát tak nějak obecně, mám raději tmavší vlasy a hnědé oči. A myslím, že tímto jsem fyzický vzhled ukončila, protože dál už mě nenapadá vůbec nic. U mě je to asi tak, že to nemusí být nějaký krasavec a lev salónů, stačí když bude mít v sobě něco, co mě bude přitahovat. Jistý šarm, charisma, nevím jak to nazvat. Už jsem o tom jednou psala (Článek "Zůstává mým snem" v rubrice "V mé hlavě"), já tomu říkám TO.

Tak a teď vlastnosti..
Nemám ráda, když je někdo vlezlý nebo vtíravý. Možná jsem v tomhle jako muž, který potřebuje dobývat pozornost ženy, ale skutečně mě nebaví, když se někdo nabízí jako zboží v akci, a nebo když se všemožnými způsoby až nechutně vtírá. Tím samozřejmě nemyslím, že by měl jevit absolutní nezájem i o jednoduchou komunikaci. Tím chci jen říct, že čeho je hodně, toho je příliš a nic se nemá přehánět.
Dále bych si přála, aby můj vysněný protějšek byl vtipný. Nemusí sypat z rukávu jeden vtip za druhým jako Zdeněk Izer, ale měl by mít smysl pro humor a neurážet se kvůli každé kravině kterou jsem schopná vypustit z úst.
Měl by být komunikativní, protože já si ráda povídám a ráda rozebírám různé témata, takže by bylo fajn, kdyby se do nich také zapojoval se svým názorem. K tomu se váže i to, že by měl být tolerantní. Aby mi řekl svůj názor na cokoliv, ale nesnažil se mi ho vnutit a rozmluvit mi názor můj. Tolerantní by měl být i ve směru mých zájmů, práce a přátel. Každý má něco co ho baví a naplňuje, v lepším případě partneři tento zájem sdílí. Pokud ale ne, nikdo by neměl tomu druhému jeho radost zakazovat, či ho v tom jakýmkoliv způsobem omezovat. Vše záleží na vzájemné domluvě a uspořádání volného času. To samé platí i pro okruh přátel či pracovní zvyklosti.
Další vlastnost, kterou bych ocenila je alespoň minimální nepředvídatelnost. Aby mě dokázal překvapit, potěšit, možná i trochu rozesmutnit, a aby nebyl úplně čitelný.
Myslím, že tyto vlastnosti jsou nejdůležitější, teda alespoň pro mě. Pak už to jsou takové hezké představy, které by se mi líbily ve vztahu, ale to už se ideálního protějšku netýká, spíše ideálního vztahu.
Zní to jako bych čekala na dokonalého prince na špičkovém koni, ale tak to vůbec není, jen jsem se na malý okamžik zasnila.
Nakonec se stejně člověk zamiluje a bude mu jedno jestli ten člověk bude do puntíku stejný jako v jeho představách. Vždy ale záleží na pochopení pro toho druhého, a toleranci jeho nedostatků, nebo je po čase vnímat jako jeho přednosti. Bez toho totiž nejde zdravě fungovat ve vztahu, a natož ten vztah stavět na pevných základech s vyhlídkou společné budoucnosti.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama